Školy

 • Interview s .... Tak zní nová rubrika projektu Ahoj.info

  Interview s .... Tak zní nová rubrika projektu Ahoj.info (12.9.2014)

  Začtěte se do nevšedních rozhovorů našich dobrovolníků Evropské dobrovolné služby v rámci projektu Ahoj.info, které zpovídali zajímavé a inspirativní osobnosti z česko-německého světa.
 • Školení jazykové animace pro učitele němčiny na středních školách

  Školení jazykové animace pro učitele němčiny na středních školách (12.9.2014)

  Ve spolupráci s jazykovou školou Hello pro Vás připravujeme 20. října v Ostravě školení jazykové animace pro učitele středních škol. Během školení si prakticky vyzkoušíte nejrůznější aktivity, které můžete aplikovat do výuky němčiny.
 • Bezplatné jazykové animace pro SŠ, SOU

  Bezplatné jazykové animace pro SŠ, SOU (12.9.2014)

  Velvyslanectví Spolkové republiky Německo poskytlo projektu Němčina nekouše II do konce roku 2014 finanční prostředky určené mimo jiné pro 50 hodin jazykových animací na SŠ. Návštěva jazykového animátora na škole je bezplatná.
 • Konference Škola vs. paměť?

  Konference Škola vs. paměť? (10.9.2014)

  10.–11. října 2014 se v Praze koná mezioborová konference Škola vs. paměť? Konflikt, identita, soužití (střední Evropa) určená nejen pro učitele dějepisu. Bohatý doprovodný program zahrnuje mj. česko-německou problematiku.

 • Projekt Cizí jazyky pro život

  Projekt Cizí jazyky pro život (10.9.2014)

  Od září 2014 do června 2015 se realizuje projekt Cizí jazyky pro život, jehož cílem je komplexní zapojení rodilých mluvčích do výuky a života ZŠ v ČR (mimo Prahu). Pro spolupráci na projektu se hledají rodilí mluvčí (DE, EN, FR).

 • Zažij Plzeň! s novými tvářemi

  Zažij Plzeň! s novými tvářemi (9.9.2014)

   Česko-německý projekt Zažij Plzeň! představuje nový tým.
 • Nová kolegyně ve školské oblasti a oblasti jazykové animace

  Nová kolegyně ve školské oblasti a oblasti jazykové animace (9.9.2014)

  Od 1. září v teamu Tandemu Plzeň působí nová kolegyně Lenka Pučalíková, která bude rozvíjet školskou oblast a oblast jazykové animace.
 • Jazykové animace pro ZŠ a víceletá gymnázia

  Jazykové animace pro ZŠ a víceletá gymnázia (9.9.2014)

  I pro letošní rok 2014/2015 se nám díky Velvyslanectví Spolkové republiky Německo podařilo získat nemalou finanční podporu projektu Němčina nekouše II. Školy mají možnost si i nadále objednávat bezplatné jazykové animace pro žáky, prezentace pro rodiče a jiné. 
 • Kontaktní seminář v Plzni

  Kontaktní seminář v Plzni (9.9.2014)

  Ve dnech 7.–9. listopadu 2014 se uskuteční v Plzni česko-německý kontaktní seminář pro učitele. V rámci semináře se můžete těšit na jazykovou animaci, interaktivní prohlídku Plzně, seznámení s možnostmi financování a projektovým plánováním.
 • Tandem finančně podporuje česko-německá setkání mládeže

  Tandem finančně podporuje česko-německá setkání mládeže (9.9.2014)

  Do konce roku 2014 máte ještě příležitost využít finanční podporu pro česko-německá setkání dětí a mládeže. Zašlete žádost do programu Rozjeď to s Tandemem! a získejte tak příspěvek na svůj přeshraniční projekt.

youTUBE Twitter ZCU