Školy

 • Závěrečná zpráva z Česko-německého fóra napříč všemi oblastmi Tandemu

  Závěrečná zpráva z Česko-německého fóra napříč všemi oblastmi Tandemu (16.4.2014)

  Ve dnech 26.-30. března 2014 proběhlo v Berlíně česko-německého setkání pedagogů (ZŠ, gymnázia, SOŠ a SOU, VOŠ) a pracovníků s mládeží v novém kabátě, které kombinovalo tematický, kontaktní a plánovací seminář do tzv. fóra.
 • Informační odpoledne v Plzni

  Informační odpoledne v Plzni (15.4.2014)

  Dne 18. června se uskuteční v Plzni informační blok Programu podpory odborných praxí určený pro ředitele a učitele středních odborných škol, učilišť a vyšších odborných škol. Obsahem bude realizace a finacování odborných praxí v Německu.
 • Doprovodný program pro česko-německá setkání

  Doprovodný program pro česko-německá setkání (4.4.2014)

  Máte partnerskou školu a potřebujete obohatit Vaše vzájemné projekty? Setkáváte se poprvé s partnerským zařízením a nevíte si rady, jak naplnit celý program? Chcete zlepšit spolupráci mezi Vašimi a německými žáky? Využijte nabídku projektu Na jedné lodi.
 • Společný oběd velvyslance SRN a ředitelů škol v Ostravě

  Společný oběd velvyslance SRN a ředitelů škol v Ostravě (4.4.2014)

  Již po několikáté pozval velvyslanec SRN Detlef Lingemann zástupce Tandemu a ředitele základních škol ke společnému obědu v rámci kampaně Šprechtíme, která se snaží podpořit výuku německého jazyka v ČR.
 • Identita pod lupou

  Identita pod lupou (4.4.2014)

  Jsi připraven/a podívat se za oponu svého kulturního obzoru a odhalit osobní hranice? Pak se zúčastni našeho druhého ahoj.info semináře a objev s námi úplně nový interkulturní svět. Termin je 16.-18. května 2014 v Albrechticích u Sušice.
 • A už je to tady! 8. česko-německé setkání mládeže v Terezíně

  A už je to tady! 8. česko-německé setkání mládeže v Terezíně (4.4.2014)

  Společnou cestou ke vzpomínkám, tak zní název již 8. česko-německého setkání mládeže, které se uskuteční v areálu Památníku Terezín ve dnech 25.-27. dubna 2014. Čeká Vás bohatý vzdělávací a kulturní program. Hlaste se již nyní!
 • Hledá se česká třída na česko-německé projektové setkání „Týden o zdraví“

  Hledá se česká třída na česko-německé projektové setkání „Týden o zdraví“ (27.3.2014)

  Projektové dny ve vzdělávacím středisku „Am Knock“ v Horních Francích jsou věnovány zdraví a zdravému životnímu stylu. Žáci se učí sami řídit své stravovací návyky a dbát o dostatek pohybu.
 • Finanční podpora zahraničních odborných praxí

  Finanční podpora zahraničních odborných praxí (18.3.2014)

  Chcete přijmout německé praktikanty na praxi v ČR nebo máte zájem o odborné praxe v Německu? Zapojte se do našeho Programu podpory odborných praxí. Střední odborné školy, učiliště a VOŠ si mohou u Tandemu podat přihlášku do konce března pro období červen až prosinec 2014 v rámci projektu podpořeného Česko-německým fondem...
 • Česko hledá superněmčináře!

  Česko hledá superněmčináře! (17.3.2014)

  Jste učitelem německého jazyka v České republice? Umíte nadchnout své žáky a studenty mimořádně dobrou výukou němčiny? Baví vás vytvářet nové a inovativní projekty do vyučování a realizovat je se svými žáky? Je pro vás důležité motivovat žáky a studenty poutavou a zajímavou výukou zaměřenou především na ně a tím také dělat...
 • Feel Špáß!

  Feel Špáß! (7.3.2014)

  Jako každý rok, i letos pořádá Tandem pro zájemce o česko-německou jazykovou animaci základní školení nových jazykových animátorů. I tentokrát se sejdeme na malebném hradě v Hohenbergu, a to ve dnech 30. dubna až 4. května 2014. Přihlášky jsou otevřeny do 4. dubna 2014.

youTUBE Twitter ZCU